A Milli Kadın Futbol Takımı’na yeni sponsor

Son devirde müşteri odaklı yatırımlarıyla suratına sürat katan, dünyanın 220’den fazla bölgesine ve ülkemizin dört köşesine hizmet veren Hız Kargo, Bayan Futbol Ulusal Takımları’na da güç katmak için ulusal kadromuzu destekleme kararı aldı. Kesimin öncülerinden biri haline gelen, hayatın her alanında bayan erkek eşitliğini vurgulayan Hız Kargo, TFF ile sponsorluk mutabakatı imzaladı. TFF Riva Tesisleri’nde gerçekleşen merasimle resmiyet kazanan sponsorluk muahedesi kapsamında Hız Kargo, Bayan Futbol Ulusal Gruplarının ana sponsoru unvanını iki yıl mühletle üstlendi.

Sponsorluk mutabakatı imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, TFF Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ve Bayan A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası katıldı. Yönetim Kurulu Üyeleri, Bayan A Ulusal Futbol Ekibi oyuncuları ve Hız Kargo’nun bayanlardan oluşan idare grubu de merasimde hazır bulundu.

Büyükekşi: “Sürat Kargo üzere bedelli bir markayla iş birliği yapmaktan ötürü heyecanlı ve mutluyuz”
Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi merasimde yaptığı konuşmasında kargo dalının önde gelen şirketlerinden Hız Kargo üzere pahalı bir markayla iş birliği yapmaktan ötürü heyecanlı ve memnun olduklarını belirterek, “Sizlerin huzurunda kendilerine büyük futbol ailemize güzel geldiniz demek istiyorum. Sponsorlarımızın dayanağıyla önümüzdeki devirde, futbolumuzu daha ileriye taşımak için başlattığımız proje ve uygulamalarımızı en hoş formda tamamlamak istiyoruz. İnşallah, attığımız tohumların meyvelerini daima birlikte alacağız. Ve yeni tohumlar atarak birlikte su vereceğiz.” dedi.

“Elde ettiğimiz başarılarla bize takviye olan sponsorlarımızı gururlandırmak ve markalarına kıymet katmak istiyoruz”

Futbolda kalıcı ve sürdürülebilir muvaffakiyetler yakalamak için federasyonların en değerli partnerlerinin sponsorlar olduğunun altını çizen Büyükekşi, “Sponsorlarımız bize maddi, manevi takviye veriyor. Biz de elde ettiğimiz başarılarla onları gururlandırmak ve markalarına kıymet katmak istiyoruz. Birinci vazifeye geldiğimizden bu yana, sponsorluk gelirlerimizde kayda bedel bir artış sağladık. 11 sponsorumuzla mukavelelerimizi yeniledik. Yeni sponsorluk muahedeleri imzaladık. Zira, sponsorlarımızla emek isteyen, girişkenlik gerektiren bağlar kurma çabasında olduk. Olmaya da devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

“Dünyada bayan futbolu 100 yıl evvel daha popülerdi”

Kadının futbolunun dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimine değinen TFF Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyada bayan futbolu 100 yıl evvel daha popülerdi. Bayanlar ortasındaki birinci futbol maçı 1895 yılında, Kuzey Londra’da oynandı. Oynayanlar fabrikada personel olarak çalışan kadınlardı. Birinci memleketler arası müsabaka 1920 yılında gerçekleştirildi. 1921 yılında ise bayan futbol kadrolarının yer aldığı Kadınlar Futbol Birliği kuruldu. Ülkemizde ise birinci bayan futbol kadrosu resmi olarak 52 yıl evvel 1971’de kuruldu. Uzun süren bir emekleme periyodu geçirdik. Lakin artık koşmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Geride bıraktığımız bir yıllık misyon süremizde, bayan futbolunu geliştirmek ve kız çocuklarımızı futbola kazandırmak için büyük bir uğraş gösterdik. Federasyonumuz bünyesinde birinci defa Bayan Futbolu Komitesi’ni kurduk. Daha evvel Futbol Gelişim Direktörlüğü’ne bağlı olan bayan futbolunu başka bir ünite haline getirdik. Bayan Futbolu Yöneticiliği çatısı altında milli takımlar, lig ve bayan futbolu ile ilgili tüm projeleri bir ortaya getirdik. Kulüplere verdiğimiz dayanağın yanı sıra bayan futbol direktörlüğümüz idaresinde antrenör eğitimine, sportmenlerin gelişimine yönelik pek çok çalışma yürütüyoruz.”

“Türkiye’de bayan futbolunun popülerliğini arttırmak için büyük bir güç harcayacağız”

Türkiye’de 5-19 yaş ortasında 11 milyon kız çocuğunun olduğunu belirten Mehmet Büyükekşi, “UEFA’nın bayan futbolu stratejisi kapsamında UEFA Playmakers programını uygulamaya koyduk. Hiç futbol oynamamış kız çocuklarının futbolu sevmesini sağlamayı hedefleyen bu proje ile birçok vilayetimizde eğitimler verdik. Kız çocuklarımızın futbolu nasıl süratli öğrendiklerini ve ne kadar istekli olduklarını görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ve bu alana daha çok odaklanmamız gerektiğini gösterdi. Öbür taraftan, tüm paydaşlarımızla birlikte yıl sonunda gerçekleştireceğimiz büyük futbol çalıştayında strateji planımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Burada bayan futbolunun gelişimi ile ilgili stratejilerimiz ve yol haritamız da yer alacak. Bu amaçların sıkı takipçisi olacağız. Türkiye’de bayan futbolunun popülerliğini arttırmak için büyük bir güç harcayacağız.” diye konuştu.

“Kadın Ulusal Kadrolarımız inşallah Hız Kargo’nun dayanaklarıyla daha da büyük muvaffakiyetler elde edecekler”

Kadın futbolcularının verdikleri dayanağa kısa müddette elde ettikleri başarılarla karşılık verdiğini vurgulayan Büyükekşi, “İnşallah Hız Kargo’nun dayanaklarıyla daha da büyük muvaffakiyetler elde edecekler. Şu anda bizlerle birlikte olan millilerimize eylül ayında başlayacak UEFA Bayanlar Uluslar C Ligi müsabakalarında muvaffakiyetler diliyorum. İnanıyorum ki B Ligi’ne yükselerek yeniden Türk halkını gururlandıracaklardır. Bayan futboluna verdiğimiz değeri ve dayanağı daha da artırarak sürdüreceğimizi bir kere daha tabir etmek isterim. Bu manada, Hız Kargo ile iş birliğimizin Bayan Ulusal Gruplarımız ve Türk futbolu ismine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayan futbolunun gücünü artırmak ve suratına sürat katmak için “Gücünde Hız Var” sloganıyla Bayan Millilerimizle yola çıkan Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Oğuz: “Futbolda bayanın gücüne hızla güç katacağız”

İmza merasiminde bayana verdikleri ehemmiyete ve takviyeye vurgu yapan Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, “Bugün Hız Kargo olarak, bayan futbolunun gücünü artırmak ve suratına sürat katmak için “GÜCÜNDE HIZ VAR” sloganımızla yola çıkıyoruz. Bayan futbolu, bir spor kısmı olmanın ötesinde cüret ve güç kaynağıdır. Yeteneklerini, güçlerini azim ve kararlılıkla alana koyan bayan futbolculara hız katmak için onlarla alanda artık biz de varız. Yılların verdiği sektörel tecrübeyle çok güzel biliyoruz ki hız başarıyı destekleyen en önemli kuvvettir. Markamızın temeli olan “hız”ı bayan futboluna taşıyarak gelecek kuşaklara ilham vermek ve bu heyecanı paylaşmak bizler için çok büyük mutluluk… Biz bu heyecanı her gün yaklaşık %70’i bayan olan kadromuzla paylaşıyoruz. Hayatın her alanında onlarla yürüyoruz. Bugün burada bir birincisi duyurmak istiyoruz. Bilhassa aktarma merkezlerinin idaresinde ağır bir formda erkek hükümran olan dalımızda Hız Kargo olarak bayanın gücünden faydalanacak ve aktarma merkezlerimizin idaresini büsbütün bayanlarımızdan oluşturacağız. Bir yandan da kalbimizi bayanlarımıza teslim etmiş olacağız.
Bunu duyurmaktan da ayrıyeten memnunluk duyuyoruz. Yüzde yüz futbol sevgisi taşıyan bir marka olarak bayan futbolunun yükselişine desteklemekten gurur duyuyoruz. Hızımızla bayan futbolunun büyümesine katkı sağlamak için bugün attığımız bu adımın gücünde hız var. Hız Kargo’nun gücünde ise bayan var.” diye konuştu.

Kalkavan: “Sürat Kargo ile yapacağımız iş ortalığıyla Bayan Futbol Ulusal Ekiplerimizde ses getiren projelere imza atacağımıza inanıyorum”

TFF Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ise Hız Kargo’nun Bayan Ulusal Futbol Grupları Ana Sponsoru olduğunu duyurmaktan büyük bir memnunluk duyduğunu kaydederek, “Bilindiği üzere Hız Kargo, kargo dalında Türkiye’nin önde gelen muteber şirketlerinden biri olarak; geniş dağıtım ağı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında bizleri gururla temsil ediyor. Gerçekleştireceğimiz iş iştirakimiz ile 2 yıl boyunca Bayan Ulusal Futbol Ekiplerimizde ses getiren projelere imza atacağımıza inancım sonsuz. Hız Kargo’nun takviyeleriyle, daha da büyüyecek, yeni yetenekleri keşfedecek ve Bayan Ulusal Futbol Gruplarımızın muvaffakiyetlerini daha geniş kitlelere duyuracağız.” tabirlerini kullandı.

Kıragası: “Yeni yol arkadaşımız Hız Kargo’nun ismi üzere Uluslar Ligi’nde hızla B Ligine çıkmak istiyoruz”

A Ulusal Bayan Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası da konuşmasında yapmış olduğu toplumsal sorumluluk projeleri ile bilhassa çocukları odağına alan ve toplumda fırsat eşitliği yaratmak ismine çalışmalarını sürdüren Hız Kargo’nun artık bayan futbolu ve Bayan Ulusal Kadrolarının yanında olduğunu bilmenin geleceğe daha umutla bakmalarını sağladığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Kadın futbolu, toplumsal cinsiyet kalıp yargılarının değiştiğinin en değerli örneklerinden biri. Kalıp yargıların yıkılması ve bayan gücünün futbol dalındaki hissesinin her geçen gün artması ile önyargıların yerine desteklenmek, bu alanda istihdam yaratmak ön plana çıkmakta. Son yıllarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yatırım ve dayanak ile sesimizin daha gür çıktığı yadsınamaz bir gerçek. Bayan futbolunun popülaritesi ve buna bağlı olarak gelişimi süratli halde artıyor. 2019 FIFA Bayanlar Dünya Kupası ve 2022 UEFA Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nın rekor izleyici kitlesine ulaşması, bu sporun sürdürülebilir büyümeye devam edeceğini de göstermekte. Bayan futbolunun profesyonel bir yolda ilerlemesi için yatırımların sürdürülebilir olması, sağlam ticari stratejilerin hayata geçirilmesi değerli bir gereklilik. Her sene bayan futbolundaki hisse artmakta ve bu alan bayan yönetici, futbolcu, hakem ve antrenör sayılarında ki artış ile yeni istihdam alanı olarak karşımıza çıkmakta. Devletimizin bayan odaklı spor siyaseti ile bayan futbolu da profesyonelleşme yolunda süratli adımlar atmaya hazır hale geliyor. Bu paralellikte ülkemizde bayan futboluna ivme kazandıracak Uluslar Ligi için önemli bir hazırlık içerisindeyiz. Oyuncularımızın ülkemizi gururlandırmak ve bu oyunu daha ileriye taşımak için ne gerekiyorsa yapacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Sizlerden grubum ismine tek ricam bizleri maçlarımızda yalnız bırakmamanız olacaktır. Taraftarımızın dayanağını yanımızda hissettikçe emin olun, büyük bir cüret ile sıkıntı yolları çok daha kolay aşacağız. Yeni yol arkadaşımızın ismi üzere Uluslar Ligi’nde hızla B Ligine çıkıp, bayan futbolunun bilinirliğini, görünürlüğünü ve marka bedelini daha da yükseklere taşımak istiyoruz. Emelimiz bir yandan da daha fazla kız çocuğunu futbolla tanıştırmak ve onları Ulusal Gruplar düzeyinde en üst etaba gelecek biçimde hazırlamak. Yeni dönemde Bayan Ulusal Grupları ve bayan futbolu için yeni macera başlıyor olacak, bu macerada Hız Kargo’nun varlığını daima hissedeceğimizi biliyor ve bu iş birliğinin güzel olmasını diliyorum.”
Mehmet Büyükekşi imza merasiminde Ulusal Ekip forması armağan etti

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sponsorluk muahedesine dair imzaları attı. Büyükekşi, Hız Kargo Genel Müdürü Oğuz’a 10 numaralı Ulusal Ekip forması ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir