Malatya’da ‘çevre yolu’ yenileniyor


MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er gerçekleştirdiği Ankara ziyaretleri sırasında bir ortaya geldiği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ile mevcut çevreyolunun güzelleştirilmesi ve yenilenmesi gerektiği noktasında Malatyalıların taleplerini iletti.

Başkan Er’in yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından mevcut çevreyolu üzerinde bulunan ve sarsıntıda hasar alan altgeçitlerdeki prekast kaplamaların yenilenmesi çalışmalarına başlandı.

Kurban Bayramında yaşanacak yoğunluklardan ötürü bayram sonrası Çöşnük Kavşağı ile Beylerderesi Viyadüğü ortası yaklaşık 12 kilometrelik kısımda asfaltlama çalışmalarına başlanacak. Bayram sonrası başlanacak olan asfalt çalışmaları sırasında vatandaşların ıstırap yaşamaması için yan yollar ile alternatif temas yollarını kullanmaları gerekmektedir.
Çevreyolu üzerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkanı Er, “Çevreyolu alt geçitlerinde zelzeleden ziyan gören, kırılan ve yıpranan beton bloklar bir günlük çalışma ile yenileniyor. Çevreyolundaki trafik akışını gözeterek çalışmaların kısa müddette bitirilmesi planlandı. Bayram sonrasında çevreyolunun 12 kilometrelik kısmında asfaltlama yapılacak. Hemşehrilerimizin ulaşımda sorun yaşamaması ve önlemli olması için ön bilgilendirme yapacağız. Çevreyolu güzelleştirmesi işini yürüten Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir