Jandarmadan kaçarken dehşet saçtılar: Burak öldü, Şiyar yaralandı

Suruçta 25 Aralık günü ilçe girişinde uygulama yapan jandarma takımları, plakasız motosikleti durdurmak istedi.

Ancak motosikletteki İ.Ö. ve M.A., ihtara uymadı. Jandarmanın peşine düştüğü İ.Ö. idaresindeki motosiklet, Mizar Caddesinde yol kenarında kum yığını yanında oynayan komşu çocukları Burak Yeşil ile Şiyar Haktanır’a çarparak devrildi. Kazada, iki çocuk ile şüpheliler yaralandı.

Bölgedeki bir güvenlik kamerasına da yansıyan kaza sonrası yaralı çocuklar, etraftakiler tarafından kucaklanarak, jandarma aracıyla Suruç Devlet Hastanesine götürüldü. Burada tedaviye alınan çocuklardan Burak Yeşil, hekimlerin tüm uğraşına rağmen kurtarılamadı. Siyar Haktanır ile 2 şüphelinin tedavilerinin ise sürdüğü bildirildi.

VALİLİK: MOTOSİKLET ÇALINTI

Yaşanan olayla ilgili olarak Şanlıurfa Valiliğinden de yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, şöyle denildi:

“Suruç ilçesi Mürşitpınar Jandarma Karakol Komutanlığına ilişkin devriye gruplarını görünce kuşkulu hareketler sergileyip ‘dur’ ihtarına uymayan motosikletin çalıntı olduğu gruplarımız tarafından tespit edilmiş, sonrasında kuşkulu şahıslar takip edilmeye başlanmıştır.

Suruç ilçe merkezine gerçek kaçmaya başlayan şüpheliler, Suruç ilçe girişinde yol denetimi yapan polis takımlarını fark ederek polis noktasından kaçmak için hareket yapmışlardır. Yaptıkları harekette olay yerinin yakınındaki kum yığınına çarpmaları sonucunda bahse mevzu olan kaza meydana gelmiştir.

Kaza sırasında kum yığınında oynayan bir çocuğumuz vefat etmiştir. İlçe Jandarma Komutanlığımıza ilişkin aracın kazaya karışması üzere bir durum kelam konusu değildir. Olayla ilgili isimli ve idari süreç hassasiyetle yürütülmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir