‘Devler ligi için oyun planımız hazır’

Mesajı toplumsal medya hesabından yayınlayan Öktem, “Martı çalışanlarına halka açılmadan evvelki mesajım” diyerek kelama başladı ve şöyle devam etti: ”Devler liginde bizi büyük fırsatlar ve çetin zorluklar bekliyor. Devler liginde uzun bir uğraşa başladık. Kalıcı olmak için bir oyun planına sahibiz.”

Borsaya yeni kote olan bir şirketin performansında volatilite yaşanmasının, yani birinci birkaç ay pay fiyatının yükselmesi ya da düşmesinin olağan bir seyir olacağını kaydeden Öktem, kelamlarını şöyle sürdürdü:

ORTA VADE VURGUSU

“Ancak bizim için değerli olan, iş planımız ve uzun vadeli başarımıza inanan Amerikalı kurumsal yatırımcılardan milyarlarca liralık yeni finansmana ulaşmış olmamızdır. İşimizi her zamankinden daha düzgün yapmanın ve kıymet yaratmanın peşinde olacağız. Ve göreceksiniz ki, orta vadede çok daha farklı bir noktada olacağız.”

Mektubunda Martı’nın New York Borsası’nda açılış gongunu çalacağı 13 Temmuz’un, tüm Martı çalışanlarının hafızasında tarihi bir gün olarak kayda geçeceğinin altını çizen Öktem, “Şimdi ülkemizi temsil etmenin heyecanını ve bayrağımızı göndere çekmenin haklı gururunu daima birlikte yaşayalım, bu tarihi anın keyfini çıkaralım” tabirlerini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir