Çukurova, şampiyona kaybetti

Sezon başında takımına kattığı ABD’li yıldızlarla uğraş ettiği her kulvarda kupayı hedefleyen ÇBK Mersin, Euroleague’deki ikinci maçının biletlerini fiyatsız yaptı ve son şampiyon Sopron Basket karşısına dayanılmaz bir taraftar dayanağıyla çıktı.

Temsilcimiz Bonner, Fagbenle, Gökşen, Briann ve Jones beşiyle gayrete başladı. Rakibinin tempo yapmasına müsaade vermeyen Çukurova, Jones’un skorer oyunu ile birinci 4 dakikada skoru 12-5’e getirince rakip mola aldı. Ekibin en skoreri Jones’un faul kasveti nedeniyle kenara gelmesi ÇBK Mersin’in hamlelerini etkiledi, Sopron bulduğu sayılarla çeyreği 18-15 önde bitirdi.

İkinci dönemde fark artınca taraftar da dayanağını tıpkı oranda yükseltti. Çukurovalı basketbolcular da dönemin son üç dakikasında harikulade bir oyun ortaya koydu. Bu güç soyunma odasına 33-31’lik skorla yalnızca iki sayı geride gidilmesini sağladı. Müsabakanın ikinci yarısında temsilcimiz bir türlü atakta birinci devredeki üretkenliğini sergileyemedi. Bilhassa son çeyrekteki skorer oyunuyla Sopron alandan 75-50 galip ayrıldı.

Öte yandan maçın akabinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediye, toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda salonu dolduran taraftara teşekkür ederken, “Bizi yalnız bırakmayan binlere kelamımız olsun, daha uygun olacağız. Teşekkürler Mersin” tabirlerini kullandı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediye: Sinem, Fagbenle 4, Gökşen, Monika, Asena 2, Bonner 10, Hollingsworth 9, Briann 5, Janes 20

Sopron Basket: Fegyverneky 6, Kunek 12, Magbegor 10, Sykes 18, Varga, Borondy 7, Brooks 19, Czukor 3, Stankovic

1.PERİYOT: 15-18,

DEVRE: 31-33,

3.PERİYOT: 46-55

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir