Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi (Sporaktif) tanıtılacak


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun iş ve işlemlerini bir araya toplayan Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi’ni (Sporaktif) hayata geçirecek. 17 Temmuz 2023 tarihinde (bugün) Antikkapı Restoran’da saat 19.00’da Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi (Sporaktif) tanıtım programı düzenlenecek. Programa Kocaeli’de faaliyet gösteren amatör spor kulübü temsilcileri katılacak.

 

“SPORUN BAŞKENTİ KOCAELİ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Sporun Başkenti Kocaeli” mottosuyla sporun her branşını desteklemeyi sürdürüyor. Kocaeli’de yaklaşık 600 amatör spor kulübü faaliyet yürütüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni sistemle sportif verilerin tek kaynakta kullanılmasının sağlayacak. Büyükşehir, Kocaeli’de aktif lisanslı sporcusu bulunan ve faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerine çok önemli ayni ve nakdi destek sağlıyor. Kulüplerimizin belediyemizle daha kolay bir şekilde iletişim kurabilmeleri için sporaktif.kocaeli.bel.tr KEP adresi oluşturularak yeni bir sistem geliştirildi. Bu sistem üzerinden her kulüp kendi kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme dahil olacak ve dilekçeleriyle taleplerini iletebilecek.

 

BİLGİLER SİSTEME GİRİLECEK

Her kulübün yetkilisi sisteme girerek ‘’kulüp başkanı, yönetim kurulu, antrenörler, takımlar, sporcular, kulüplerin hangi tesisleri kullandıklarını, kulüp ve sporcu başarısı’’ gibi çeşitli bilgileri girmesi gerekiyor. Sisteme girilen bu veriler sayesinde kulüplerin değerlendirilmesi ve taleplerin adil bir şekilde karşılanması için gerekli zemin oluşturulacak.

 

TEK TIKLA ULAŞILABİLECEK

Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi (Sporaktif) ile sporun tüm iş ve işlemleri bilgi teknolojileri ortamına aktarılarak, Sporun Başkenti Kocaeli’de veri tabanı oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sportif verilerin tek kaynaktan kullanılmasını sağlayacak. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşan ekiple hazırlanan Amatör Spor Kulüpleri Bilgi Yazılım Sistemi’ne (Sporaktif), sporaktif.kocaeli.bel.tr KEP adresi üzerinden tek tıkla ulaşılabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir