Ünlü büyük beden modelden itiraf: Bana benzeyen bir Barbie bebeğim olmadığı için büyük travmalar yaşadım!

Bunların başında da proje evresinden beri merakla beklenen Barbie sineması var. Greta Gerwig’in yazdığı ve yönettiği sinemanın başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling var; lakin takımın geri kalanı da tam bir yıldızlar geçidi üzere.

Ashley Graham Barbie galasına bu türlü katılmıştı

Filmin uzun müddettir devam eden tanıtım kampanyaları ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen galalarsa tüm dünyada adeta bir Barbie çılgınlığı yaşanmasına yol açtı. Çok uzun yıllardır hayatımızda olan Barbie bebekler yetişkinlerin radarına da girdi, herkes pembelere büründü ve bilhassa toplumsal medyada herkes Barbie pozları vermeye başladı.

Bu çılgınlık elbette en çok sinemanın çekildiği ABD’de yaşanıyor. Sinemanın yıldızları daima televizyon programlarına çıkıp söyleşilere katılıyor. Hatta bugün yayına girecek yeni bir yarış tam da bu Barbie çılgınlığına özel tasarlanmış bile diyebiliriz.

Ashley Graham yıllar uzunluğu vücut olumlama akımının sözcüsü oldu

“Barbie Dreamhouse Challenge” ismindeki bu inşaat ve dekorasyon temelli yarışta 8’er kişilik 2 ekip olağan bir müstakil konutu bir Barbie meskenine dönüştürmeye çalışacak. Ve kazanan ekipten seçilen bir yarışmacı bu konutta yaşamaya hak kazanacak. Programın sunuculuğunu da ünlü büyük vücut model Ashley Graham üstleniyor.

Ünlü model de tıpkı filimin oyuncuları üzere son günlerde daima programdan programa koşuyor ve bir yandan programı anlatırken bir yandan da kendi tecrübeleri hakkında samimi açıklamalarda bulunuyor. 2000’lerin başından beri modellik yapan Ashley Graham vücut olumlama akımının da en ateşli sözcülerinden biri.

Ashley Graham gerçek hayatta Barbie konutu yapılacak bir müsabaka programının sunucusu oldu

Modellerin her vakit 0 vücut olmak zorunda olmadığını, gerçek dünyada yaşayan gerçek bayanların kıvrımları, fazla kiloları, selülitleri ve daha birçok kusuru olduğunu söyleyen Graham moda dünyasının ve modellik mesleğinin de buna nazaran şekillenmesi gerektiğini savunuyor.

Ve bütün mesleğini adeta bu hedef uğruna harcayan Ashley Graham, ünlü Sports Illustrated mecmuasının kapağında yer almayı başardığı üzere artık en ünlü modaevlerinin ve kozmetik markalarının da yüzü haline geldi. Fakat kıvrımlarıyla hayatını kazanan ünlü model için her şey her vakit bu kadar kolay değildi.

Graham, programda kendisi için özel üretilen Barbie bebeği gösterdi ve yaşadığı travmaları anlattı

“Barbie Dreamhouse Challenge” programının tanıtımı için katıldığı televizyon programında kendi çocukluk ve genç kızlık periyodundaki Barbie tecrübesini seyircilerle paylaşan ünlü model yaşadığı büyük travmayı anlattı. “Ben büyürken bana benzeyen hiç Barbie bebek yoktu. Birden fazla vakit o eksiksiz olduğu söylenen ölçülere ve beden çizgilerine sahip bebeklere bakar ve ağlardım” diyen Ashley Graham kız çocuklarının oynaması için üretilen bu bebeklerin  o yıllarda aslında ne kadar sakınca doğurduğunu tabir etti.

“Eğer o günlerde de artık olduğu üzere her beden tipinde, her ırkı temsil eden, her meslekten Barbie bebekler olsaydı bizler o vakitler yaşadıklarımızı yaşamazdık” diyen Ashley Graham için özel bir Barbie bebek de üretildi. Tıpkı kendisine benzeyen bebekle poz veren Graham, izleyenlerle enteresan bir ayrıntısı daha paylaştı.

Graham, kendisi için üretilen Barbie’de selülit olmasını da istemiş

Kendisi üzere kıvrımlı üretilen Barbie bebeğin selülitlerinin de olmasını istediğini itiraf eden Graham’ın isteği maalesef gerçekleşmemişti zira şimdi bu oyuncak bebeklerin vücudunda selülit görünümünü sağlayacak bir teknoloji, şimdi yoktu. Ashley Graham, kendi vücuduyla ilgili fikirlerinin bilhassa anne olduktan sonra çok değiştiğini söylemişti. Ünlü model, göbeğinin sarkmasını, selülitlerinin olmasını ve bedeninin neredeyse her yerine yayılan hamilelik ve doğum çatlaklarını çok sevdiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir